alcak-teleskopikBu alçak teleskopik havuz kapatma sistemi tipik bir cemyapı ürününün tüm özelliklerini taşımakla beraber ona fazladan kazandırılan özellikler ile çok yenilikci bir ürün olma özelliğine de sahip olmuştur. bir kere basık ve tek yarıçaplı kesiti ile kaplama malzemesinin kesintisiz ve eksiz olarak konulmasını sağlamaktadır. Kullanılan kaplama malzemesi ya 8mm içi boşluklu polikarbonat ya da 4 mm solid polikarbonat olmaktadır. Yumuşak ve kıvrımlı hatları estetik görünümü ve kaplama malzeme seçenekleri ile ışığın yumuşak bir biçimde içeri sızmasını sağlar.

Aynı zamanda hareket kabiliyeti mükemmeldir. Teleskopik toplanma modeli ile birbiri içine giren ve her biri 2m eninde modullerden oluşur. hareketi ve düzgün yol alma kabiliyetini yenilikci kılavuz sistemi sağlar. Yalnızca bir modulu itmeniz halinde kılavuzlanan tüm diğer moduller de biribirine bağlı olarak hareket ederek açılır veya kapanırlar.

Kolay finanse edilebilir alçak teleskopik havuz kapatma sistemleri :
Havuzun üzerini tamamen kapatması ve oldukça fazla yer kaplaması nedeniyle havuz kapatma sistemlerine şüpheli bakan ve zamanının çoğunu bahçelerinde geçiren insanların çekinceli yaklaşımlarına rağmen bu tür yapılar yüzme havuzu sahipleri için günümüzde vazgeçilmez bir ihtiyaç olarak karşımıza çıkmaktadır. Şükürler olsun ki şimdi havuzları tam koruma altına alan fakat üzerinde çok yer kaplamayan, kütle haline gelmeyen ve tüm ihtiyaçları karşılayan basık havuz kapatma sistemleri piyasaya çıktı.
Bu tür alçak teleskopik havuz kapatma sistemleri son yıllarda tüm dünya piyasalarını değiştirmiştir. Bunun başlıca nedenlerinin başında basık havuz kapatma sistemlerinin diğer yüksek ve bitişik yapılarda bulunan özelliklerin büyük bölümü ile birlikte geldiği halde fiyatının diğerlerine kıyasla neredeyse yarısı kadar olmasıdır. Küçük bir yüzme havuzu için fiyatlar €5.000. den başlıyor. Sistem kapalı iken havuzun kenarında dolaşamaz ve ayakta duramazsınız fakat bu problem olmayacaktır çünkü suya daldığınızda yükseklik sorun olmaz.
Basık havuz kapatma sistemleri ile daha büyük sistemlerin sahip olduğu kaliteyi sizlere sunmaktayız. Alçak teleskopik yapıları kullanması ve çalıştırması son derece kolay olup içlerinin ısınması ve sıcaklığı muhafaza etmesi de o kadar kolaydır. Basık havuz kapatma sistemleri esas olarak havuzun korunması için tasarlanmış olup içlerinde yürümeye müsait değillerdir. Ancak iç yükseklikleri sizin kullanmanıza engel değildir ve kapalı yapının içerisine girerek yüzebilir, sportif amaçlarla kullanabilirsiniz.
Eğer yüzme havuzunuzu tam koruma altına almak aynı zamanda çocukların yada evcil hayvanların suya düşmesini önlemek yada yaprak vs gibi artıklarla kirlenmesini engellemek istiyor fakat bunun için ağır bedeller ödemek istemiyorsanız yada yüksek yapılarla bahçenizin güzelliğini kapatmak istemiyorsanız o zaman basık havuz kapatma sistemleri tam size göre olmalıdır.
Hala ikna olmadınız mı? O halde alçak teleskopik havuz kapatma sistemi nin getirdiği yararları gözden geçirelim.
Basık havuz kapatma sistemleri montajı çok kolaydır, yassı paketlerde teslim edilir, rahat çalışırlar, sahip olmak kolaydır. İçerisi rahat ısınır bu sayede uzatmalı mevsimlerde de kullanırsınız, kir, toz, yaprak içeri girmez havuz temiz kalır her sene temizlikle uğraşmazsınız