Alüminyum Güneş Kırıcı

423510Bina cephelerinin doğal bir parçası olan CY-600 sistem güneş kırıcılar ışığı, ısıyı ve enerjiyi yönetirler. Güneş kontrol sistemleri doğal gün ışığını içeri alırken fazlasını yansıtır, ısı kazancını ayarlayarak iç mekanlardaki konforu artırır.
CY-600 sistemi bugünün yüksek performanslı binalarını tasarlamaları için mimar ve tasarımcıların hizmetine sunulan ve bir araçtır. Başka hiçbir kaynak manuel ve motor kontrollu güneş kontrol sistemleri gibi komple güneş ve ısı kontrolu sağlamaz.
Güneş kırıcılar yalnızca fonksiyonlarını icra etmezler fakat bina cephelerinin estetik ve özgün bir görünüm almasını sağlarlar. Bina cephesinde yarattıkları gölge ile içeri güneşten dolayı içeri alınan ısı fazlalığını azaltarak soğutma giderlerini azaltırlar ve aynı zamanda içeriyi aydınlatacak yeterli ışığın girmesine izin verirler.
CY-600 güneş kırıcı sistemi birçok profil ve farklı stillerden meydana gelmiştir. Kullanılan birçok farklı uygulama ile güneş kırıcılar geniş bir çözüm yelpazesi sunarlar. Genel bir anlatımla geniş palet profilleri daha fazla gölge yaparlar ve paletler arasındaki mesafenin artmasıyla beraber iç görüş açısının da artmasını sağlarlar. Geniş palet profilleri yapısal olarak daha dayanıklıdır, daha uzun boyda kullanılırlar ve daha az mesnete ihtiyaç duyarlar.
Güneş kırıcı sistemler genellikle binadan dışarı doğru yatay bir izdüşümde takılırlar ve belirli bir açıyla gelen güneş ışınından kazanılan ısıyı bloke ederler. CY-600 brise soleil özellikle güney, güney-batı ya bakan cepheler için ve güneşin en dik açıyla geldiği yaz aylarında çok uygundur. Brise soleil cam cephelerde en tepeye takıldığından kesintisiz bir görüş alanı sağlar ve azami güneş kontrolu sağlar.

Güneş kırıcı sistemler mekanik, elektro mekanik ve bilgisayar yazılımlı olmak üzere farklı çalışma prensiplerine bağlı olarak imal edilirler. Proje gereksinimine uygun olarak tasarlanan güneş kırıcılar sabit, sağa sola kayar, hem kayar hem katlanır ya da yukarıda toplanabilir şekilde çalışmaktadır. Güneş kırıcı ve otomasyonda uzman olan Cemyapı bu alanda geniş bir güneş kırıcı tasarım portföyüne sahiptir.

Güneş kırıcı sistemler, aşırı ısınmayı önlemek için doğrudan gelen güneş ışınlarını azaltmalı ve bunları kısmen dağıtmalı veya yansıtmalıdır. profil açısı ve rengi – ve gölgelikli malzemenin özellikleri bunların etkisini belirler. Cemyapı farklı boylarda güneş kırıcı sistemleri görünümü herhangi bir şekilde bozmadan etkili güneş kırma sağlar. Cemyapı güneş kırıcılar ile gerçekleştirilen gün ışığı kontrolü ve gölgeleme, manuel veya otomatik kontrol sayesinde, cephe ve güneş kırma uyumlu bir bütün haline gelir.

Geniş yelpazede profil sistemi seçenekleri ve çok sayıda sabitleme seçeneği hemen hemen tüm tasarım ihtiyaçlarının karşılanabilmesini sağlar. Buna ek olarak Cemyapı her boyda güneş kırıcı renklilik de sağlar ve geniş yelpazede toz boya uygulamaları ve anotlu işlemler mevcuttur. Değişken çözümlere yönelik farklı tiplere sahip güneş kırıcı sistemi, güneşin pozisyonuna göre ayarlanabilen kırıcı açısı olanağı sağlayan dinamik sistem, konut ve ticari binalara yönelik gizlilik koruma ve güneş kırma amaçlı hareket rayları üzerinde çalıştırılan sürme panjurlar, doğal ışığın en uygun şekilde kullanımına yönelik motor ve kontrol teknolojisi, güvenli cephe bağlantısı için sistem esaslı sabitleme, Isıl yükte azalma, her hava koşullarında güvenilir çalıştırma. Rüzgardan etkilenmeyen güneş kırma, basit kurulum, en yüksek seviyede kalite ve güvenilirlik, etkili güneş kırma veya akıllı gün ışığı yönetimi için – Cemyapı güneş kırıcılar, azami işlevsellik özellikleri ile bina kaplamalarında tasarım bileşeni çeşitliliği sağlar.

istanbul 2015