Alüminyum Güneş Kırıcı

423510Bina cephelerinin doğal bir parçası olan CY-600 sistem güneş kırıcılar; ışığı, ısıyı ve enerjiyi yönetirler. Güneş kontrol sistemleri doğal gün ışığını içeri alırken fazlasını yansıtırlar, ısı kazancını ayarlayarak iç mekanlardaki konforu arttırırlar.
CY-600 sistemi; bugünün yüksek performanslı binalarının tasarlamaları için mimar ve tasarımcıların hizmetine sunulan bir araçtır. Başka hiçbir yöntem manuel ve motor kontrollü güneş kontrol sistemleri gibi komple güneş ve ısı kontrolü sağlamamaktadır.
Güneş kırıcılar kendi fonksiyonlarını icra ederken, aynı zamanda bina cephelerinin estetik ve özgün bir görünüm almasını da sağlarlar. Bina cephesinde yarattıkları gölge ile güneşten dolayı içeri alınan ısı fazlalığını azaltarak soğutma giderlerini azaltırlar. Aynı zamanda içeriyi aydınlatacak yeterli ışığın girmesine izin verirler.
CY-600 güneş kırıcı sistemi birçok profillerden ve farklı stillerden meydana gelmiştir. Kullanılan birçok farklı uygulama ile güneş kırıcılar geniş bir çözüm yelpazesi sunmaktadır. Genel anlamda geniş palet profilleri daha fazla gölge yaparak; paletler arasındaki mesafenin artmasıyla iç görüş açısının da artmasını sağlarlar. Geniş palet profilleri yapısal olarak daha dayanıklıdır, daha uzun boyda kullanılırlar ve daha az mesnete ihtiyaç duyarlar.
Güneş kırıcı sistemler genellikle binadan dışarı doğru yatay bir iz düşümde takılırlar. Belirli bir açıyla gelen güneş ışınından kazanılan ısıyı bloke ederler. CY-600 brise soleil; özellikle güney, güney-batı ya bakan cepheler için ve güneşin en dik açıyla geldiği yaz aylarında çok uygundur. Brise soleil cam cephelerde en tepeye takıldığından kesintisiz bir görüş alanı ve azami güneş kontrolü sağlar.

Güneş kırıcı sistemler mekanik, elektro mekanik ve bilgisayar yazılımlı olmak üzere farklı çalışma prensiplerine bağlı olarak imal edilirler. Proje gereksinimine uygun olarak tasarlanan güneş kırıcılar; sabit, sağa sola kayar, hem kayar hem katlanır ya da yukarıda toplanabilir şekilde çalışmaktadır. Güneş kırıcı ve otomasyonda uzman olan Cemyapı, bu alanda geniş bir güneş kırıcı tasarım portföyüne sahiptir.

Güneş kırıcı sistemler; aşırı ısınmayı önlemek için doğrudan gelen güneş ışınlarını azaltmalı ve bu ışınları kısmen dağıtmalı veya yansıtmalıdır. Profil açısı ve rengi – ve gölgelikli malzemenin özellikleri bunların etkisini belirler. Cemyapı güneş kırıcı sistemlerinin boyları farklıdır. Görünümü hiç bozmadan etkili güneş kırma sağlamaktadırlar. Cemyapı güneş kırıcılar ile gerçekleştirilen gün ışığı kontrolü ve gölgeleme; manuel veya otomatik kontrol sayesinde, cephe ve güneş kırma uyumlu bir bütün haline gelir.

Geniş yelpazede profil sistemi seçenekleri ve çok sayıda sabitleme seçeneği hemen hemen tüm tasarım ihtiyaçlarının karşılanabilmesini sağlar. Buna ek olarak Cemyapı her boyda güneş kırıcı renklilik sağlar. Geniş yelpazede toz boya uygulamaları ve anotlu işlemler mevcuttur. Farklı çözümlere yönelik güneş kırıcı sistem özellikleri şunlardır:

1- Güneşin pozisyonuna göre ayarlanabilir
2- Kırıcı açısı olanağı sağlayan dinamik sistemdir
3- Konut ve ticari binalara yönelik gizlilik koruması
4- Güneş kırma amaçlı hareket rayları üzerinde çalıştırılan sürme panjurlar
5- Doğal ışığın en uygun şekilde kullanımına yönelik motor ve kontrol teknolojisi
6- Güvenli cephe bağlantısı için sistem esaslı sabitleme özelliği
7- Etkili bir tasarım aracıdır
8- Görünümü asla bozmaz
9- Isıl yükte azalma
10- Tüm hava şartlarına karşı güvenilir
11- Rüzgardan etkilenmeyen güneş kırma
12- Basit kurulum
13- Çok yüksek seviyede kalite ve güvenilirlik

Etkili güneş kırma ve akıllı gün ışığı yönetimi için – Cemyapı güneş kırıcılar, azami işlevsellik özellikleri ile bina kaplamalarında tasarım bileşeni çeşitliliği sağlamaktadır.

istanbul 2015