Cam Güneş Kırıcı

3090950Cemyapı cam güneş kırıcıları çerçevesiz, hareketli cam paletlerden oluşur ve bina cephelerinde ya da çatılarında tamamen açılıp ayarlanabilirler. Bu ürün ışığın geliş yönüne ve yansımasına bağlı olarak binanın dış görünüşünü fazlasıyla etkiler. Havalandırma derecesi istenilen ölçülerde ayarlanabilir.
Cemyapı güneş kırıcı sistemleri motorlu ve sürücü kontrollu olarak ayarlanırlar. Tam kapalı ve tam açık dahil olmak üzere 6 farklı konumda ayarlanabilirler.
CY-GLASS 600 sistemi bina cephelerinin hemen önünde yer alan tasarımı ve cam çeşitliliğiyle çok çekici bir üründür. Genelde sistem istendiği anda kullanılabilir, açılır ve kapanır. Ne kadar çok kapatırsanız, içeri o kadar az taze hava girer. Bu özellik soğuk mevsimlerde ekstra bir avantaj katar. Kontrol ünitesine eklenecek sıcaklık sensoru paletlerin konumunu otomatik olarak belirleyecektir.
CY-GLASS 600 cam güneş kırıcı sistem münferiden kontrol edilebilir. Cephelerdeki bazı bölümler kapalı tutulurken bazıları ise açılabilirler. Bağlı olarak bazı odaları havalandırmak isteyebilirsiniz. Daha ileri gidersek cam paletlere farklı resim, reklam, logo tasarımlarını yapıştırabilirsiniz.
CY-GLASS 600 cam güneş kırıcı sistemi temel olarak güneş panelleri, taşıma profilleri ve cam tutucular, redüktörlü motor ve kontrol ünitesinden meydana gelmiştir.

Dinamik güneş kırma amaçlı cam güneş kırıcı, aşırı ışık ve parlamaya karşı koruma konut ve ticari binalarda enerji tasarrufuna önemli bir katkıda bulunur, yaşam konforu sağlarken aynı anda bu binalarda ikamet edenlerin refahını da arttırır. Akıllı kontrol sistemleri rahatlık ve azami yarar sağlar. Güneş ışığını kesmek yoluyla güneşten kaynaklanan ısıya karşı koruma sayesinde soğutma enerjisinde özellikle güney cephesinde azalma sağlar. Yapay ışık ve aydınlatmanın yerini kontrollü gün ışığı yönetimi alır. Radyo kontrollü ve bilgisayar destekli yazılımlarla kolay çalıştırma ve etkili koruma olmaktadır. Merkezi kontrol enerji tasarrufu sağlar ve iş yerinde rahatlık sunar. Bireysel rahatlık için manuel çalıştırma olanağı vardır. Yüksek düzeyde ürün güvenilirliğine sahip proje esaslı acil durum çıkış çözümleri

Hem güneş kırıcı lamelli bıçaklar hem de yeni tasarıma sahip özel kaplamalı camlardan mamul cam güneş kırıcı esnek ve sistematik olarak bina kaplaması ile bütünleşir ve cephe tasarımına eklenerek vazgeçilmez bir işlev görür.

Cam güneş kırıcı olarak önerimiz: Güneşin geliş açısı ve ısı kayıpları hesaplanmalıdır, bunun için bölgesel güneş ışığı tablo ve grafiklerinden faydalanılmalıdır. Geniş cam güneş kırıcı seçeneklerinden en uygun olana karar verilmelidir. Cam paneller geniş ölçü, kaplama, renk ve kalite olarak değiştiğinden, cephe tasarımına en uygun olanı seçilmelidir. Gelişmiş kontrol sistemlerinden projeye uygun olanı seçilmelidir.

 

Broşür İndir