2168240Cam taşıyıcı sistemleri birbirlerine lamine edilmiş 3 adet 10mm camdan imal edilen cam profilleri kullanarak azami şeffaf bir görüntü sağlarlar. Bu yüksek cepheler yapının tepesinden aşağı sarkıtılan cam panellerin taşıyıcı cam profillere özel spider ve rotil elemanları ile bağlanması yoluyla taşıtılırlar. Bunun anlamı şudur, cam panel ve cam profillerin toplam yükü tepedeki askı bağlantılar tarafından taşınır. Bu özellik bize taşıma konusunda büyük bir avantaj sağlar ve panellere gelen yüklerin azalmasını sağlar. Deprem bölgelerinde sismik yüklere maruz tüm projelerde bu şekilde yukarıdan askı sistemi uygulanmalıdır. CY-glass sismik aktivitelerde mükemmel bir performans sağlar ve esnek yapısıyla şokları emer.

Avantajları
1. el üretim; Sistem tamamıyla Cemyapı tarafından üretilir ve kontrol edilir. Spider ve rotiller ile diğer bağlantı elemanları asla farklı üreticilerden temin edilmez. Tek elden çıkan üretim sayesinde son kullanıcılar karşılarında her zaman garanti şartlarını sahiplenen bir üretici bulurlar.
Mühendislik; Cemyapı her türlü proje, tasarım, ölçülendirme, fabrikasyon,montaj gibi her aşamayı deneyimli mühendisleri ile gerçekleştirir.
Mükemmel temperleme; Yapılan temperleme işleminden sonra cam paneller asgari 1100kg/cm2 basınç dayanımına ulaşırlar. Bu değer camların yüksek statik ve dinamik yükler altında yapılan hesaplamalarında mühendise yüksek emniyet faktörü ile hesap yapmasını sağlar.
Mükemmel cam yüzeyi; temperleme sırasında meydana gelebilecek prüz ve dalgalanma boyutunu 1mm nin altına indirerek son derece prüzsüz bir yüzey elde ettik.