Eliptik havuz kapatma Sistemi

416247Bitişik eliptik havuz kapatma sisteminin tamamı ve kemerler yüksek mukavemetli alüminyum malzemeden imal edilmiştir. Sistem tasarımları, kullanım ve testleri yapılmıştır. Hareketi sağlayan tekerlekler polyamid dir asla aşınmaz. Eliptik havuz kapatma sistem genişlikleri 3m-10m. arasındadır. Kemerler arasındaki mesafe, profil kesitleri ve baş çubukları adedi yöresel rüzgar ve kar yüklerine göre hesaplanarak imal edilir. Üst paneller ise içi boşluklu polikarbonat tan yapılmıştır. Yapıda yer alan ve düşeyde açılabilen yan pmma akrilik paneller boylu boyunca ve her zaman açılabilmektedir. Bu sistem yapısını son derece konforlu hale getirmekte ve yıl boyunca doğal havalandırma sağlamaktadır.

Paslanmaz, kemerlerin hepsi yüksek mukavemetli alüminyumdan yapılır ve elektrostatik toz boya ile New Picture (14)boyanırlar. Diğer aksam ve yer seviyesindeki profiller marine kalitesinde eloksal yapılır. Bağlantı elemanları, vidalar, cıvatalar, tekerlek akslarının hepsi paslanmaz çelik tir.
Bakım istemez, Tüm aksam bir kere yapılır ve bir daha bakım gerektirmez. Cemyapı bitişik eliptik havuz kapatma yapıları, alüminyum doğrama, sürme kapı ve polikarbonat kaplamaları, yüksek malzemeler kaliteli kullanılarak İstanbul’da üretilmektedir.

Bitişik eliptik havuz kapatma sistemi genellikle uzun kenarından binaya yaslanır ve pencere üst kot hizasından monte edilen özel tasarlanan raylara lineer rulmanlı yürüyüş takımıyla bağlanır ve kesintisiz hareket sağlanır. Evrensel yürüyüş mekanizması hatasız çalışır ve bakım istemez. Bir kişinin itmesi ile çalışır ve açılır kapanır. Açılır kapanır eliptik havuz kapatma sistemi manuel olarak hareket ettiği kadar motorlu seçenekleri de mevcuttur. Yapının büyüklüğüne bağlı olarak seçilen motor gücü sessiz bir çalışma ile açılımı sağlar. Bitişik eliptik havuz kapatma sistemi dar alanlarda ve havuzun binaya çok yakın olduğu durumlarda ideal olarak kullanılır, binadan havuza direk ulaşım sağlanır ve bütünsel bir mekan elde edilir. Bu sayede evin salonunda kahve içerken önünüzde yüzme havuzu daha ilerde yeşil çimli bahçe ve uzak perspektifte deniz manzarası olabilir.