2526842Yukarı-aşağı yönde hareket ederek açılan yani düşey sürme pencere tipine “giyotin” adı verilir. Adının aksine oldukça güvenli ve modern aksesuarlar ile kullanımı çok rahattır. Tarihi yapılarda kullanımını modernize ederek restaurant, café, mağaza gibi farklı mekanlara uygulamak amacıyla hazırlayarak ve hem şık hem de kullanışlı bir pencere sistemini kullanımınıza sunuyoruz.
Tarihi yapılarda sıkça rastlanmasının yanısıra, mimari üslup gereği yeni binalarda da giyotin pencere ler kullanılabilmektedir. Ülkemizde olduğu kadar Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde de oldukça yaygın ve şık bir pencere tipidir
Giyotin Pencere Sisteminin Avantajları:
1. Pencere aşağı-yukarı hareket ettiğinden odadaki yaşam ve dekorasyonu etkilememektedir. Standart bir pencerede kanadınız önünde bulunan nesnelere çarpar. Giyotin pencerenizin ön alanını ise dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.
2. Osmanlı döneminde uygulanan eski pencere sistemine artı olarak, düşey kanat nerede bırakılırsa orada kalmaktadır.
3. Kurma esasına dayanan mekanik yay sistemi sayesinde oldukça güvenlidir.
4. Motorlu giyotin pencere, standart kanatlı pencereye göre daha verimli iç mekan hava sirkülasyonunu sağlamakta, hava akımı veya rüzgar etkisi ile kanatların çarpması veya vurması söz konusu olmamaktadır.
5. Pencerenizi istediğiniz kadar yukarı sürerek dilediğiniz kadar havalandırma boşluğu yaratabilirsiniz.
6. Pencerelerinizi açmak için perdelerinizi de açık tutmak zorunda kalmazsınız; perdeleriniz deforme olmaz.

CEMYAPI FARKI
Giyotin pencerelerde çözülmesi en zor iki sorunun birincisi pencerenin sorunsuz ve güç harcamadan yukarı kaldırılması, ikincisi ise pencerenin kapalı konumdaki yalıtımındaki sıkıntılardır. CEMYAPI olarak biz en gelişmiş giyotin mekanizmasını kullanarak pencerenizin rahat bir şekilde çalışmasını sağlıyoruz. Rakiplerimizden diğer bir farkımız ise kenar ve yüzeylerde kullanılan fırça fitiller ile yalıtımı maksimize ederken, fitiller üzerinde kayan kanadın çalışma kolaylığının da en üst seviyeye çıkmasıdır. Kanatların alt ve üstünde kullanılan elastik ve ithal fitillerle yalıtım tamamlanmaktadır.