4936510Açılır kapanır hareketli cam çatı ve ahşap panelli çatılar

Öyle zamanlar vardır ki, ev sahibi olarak dış mekanlarda oturduğumuz zamanlarda yağmur, aşırı güneş gibi hava şartlarından korunmak isteriz. Aynı zamanda açık havada olmanın tadına varmak, hava güzelken faydalanmak isteriz ve üzerimizde kapatılmış sabit bir çatı olmasını isteriz. Bu sebeplerle, açılır kapanır çatı sistemlerine gereksinim vardır. Hareketli çatı sistemleri bütün bu gereksinimleri karşılamaktadır. Bu tür yapılar eşsiz ve estetik olarak bahçemizde ya da işletmemizde yer alarak bulunduğu yere uyum ve estetik katarlar.
En merak ettiğimiz konu ise nasıl oluyor da bu çatılar böylesine hareket ederken hava ve su geçirmez ve bu kadar kullanışlı olmaktadırlar. Aslında, hareketli çatı sistemleri basit ve temel kavramlara dayanıyor. Hareketli çatıların taşıyıcıları alüminyum malzemeden yapılmaktadır. Kaplama malzemeleri; ısıcam, lamine cam ve polikarbonat gibi malzemelerden yapılmaktadır. Alanın büyük bölümü geriye kayarak havaya açık hale gelmektedir. Bu çalışma prensibi kullanılarak yapılmış birçok uygulama vardır.
Hareketli çatı sistemleri tam da ihtiyaç duyduğunuz üründür. Peki hareketli çatı sistemlerinin fiyatları nedir? Bizimle iletişim kurduğunuzda, fiyatların hesaplı olduğunu fark edeceksiniz.
Restoran ve cafe ler için tamamı kapalı mekanlar yapmak yeterince akıllıca değildir. Çünkü güzel günlerde müşteriler kapalı alan istemezler ve dış mekanları tercih etmektedirler. Bunun yanında sigara yasağından dolayı kolay havalandırılacak açık alanlara gereksinim doğmaktadır. Açık havada yemek yenmesi rahat olur ancak havanın ne zaman bozacağını ya da aniden yağmur bastıracağını bilemezsiniz. Çok güzel başlayan bir öğlen, felaketten kaçış ile sona erebilir. Açılır kapanır kayar çatılar ile bu sorun kökünden hallolur. Hava bozduğu an yapının üzerini kapatmak bir dakika bile sürmez.
Farklı çeşitlerde ve çok kaliteli açılır çatı sistemleri tasarımları işletme sahiplerine sunulmaktadır. Klasik kırma çatılardan, kubbe ya da tonoz formunda farklı çatılara kadar farklı hareketli çatı sistemleri yapılmaktadır. Bütün bu tasarımlar ya da açılır tavanlar rahatlıkla açılıp kapanmaktadır.
Hareketli çatı sahipleri artık ışıklandırmanın ne kadar etkili olduğunu ve güneş battıktan sonra güzel aydınlatılmış bu mekanların nasıl müşteri çektiğini keşfetmişlerdir. Hepimiz gayet iyi biliyoruz ki iyi aydınlatılan mekanlar çok çekici olmaktadır. Şu konuyu akıldan çıkartmamak gerekir; ışıklandırma çeşidi, renk seçimi ve sunumu dış mekanlarınızda dramatik etkiler yaratacaktır.
Cemyapı olarak hareketli çatı sistemlerinin öneminin farkındayız ve farklı ürünlerle her ihtiyaca cevap vermekteyiz. Bunlar sırasıyla kayar cam çatılar, kayar polikarbonat çatılar, hareketli çatı ışıklıkları, kayar döner pergole ve teleskopik havuz kapatma sistemleri dir. Bu sistemlerden herhangi birini seçmeniz durumunda Avrupa çapında satın alabileceğiniz en profesyonel ürünü size sağlarız. Tamamı bizim tarafımızdan tasarlanan ve üretim tesislerimizde hazırlanan açılır kapanır çatı sistemleri ni kullanmaktan mutluluk duyacaksınız.