Havuz kapatma 3 Açı

havuz kapatma

Açılır kapanır havuz üzeri kapatma sisteminin Taşıyıcı konstrüksiyonu, yüksek mukavemetli alüminyum alaşımdan özel kalıplar kullanılarak imal edilmiştir. Öyle ki ST52 çelik malzemeye eşdeğerde çekme ve basınç dayanımına sahiptir. Hareketi sağlayan tekerlekler çift rulmanlıdır, tekerlek polyamid esaslı malzemeden yapılmıştır, asla aşınmaz, ses yapmaz, bozulmaz. Kullanılan malzeme ve teknolojik taşıma elemanları sayesinde, kapalı havuz sisteminin geçebileceği azami açıklıklar 35m ye kadar çıkmaktadır. Taşıyıcı profil, aks aralıkları küçük sistemlerde 120cm, büyük ve mega yapılarda ise 210cm olmaktadır. Ancak 3 açı havuz kapatma sisteminin genişliği 9m ile sınırlıdır. Bu genişlik aşıldığında, 5 açı havuz kapatma sistemine geçiş yapılır. Açılım seçenekleri, manuel, motorlu ve akıllı kontrollü olarak üç çeşittir. Motora eklenen akıllı sürücüler ile hareket hızını, durma noktasını, remote kontrolü gibi farklı seçenekler eklenebilmektedir.

Teleskopik Açılır Kapanır Havuz Kapatma Sistemi sabit veya teleskopik iki yanı bağımsız olarak açılabilmektedir. Bu özellik, havuz kapama yapısının konforlu bir ortama dönüşmesini, yapıda kullanım kolaylığını ve doğal havalandırma yapılmasını sağlar.
Havuzunuz korunaklı bir bölgede mi yer alıyor yoksa her türlü hava şartlarına açık bir alanda mı bulunuyor ?
Bu soruya cevabınız, seçmeniz gereken havuz kapama sistemini belirlemektedir. Eğer havuzunuz açık alanda yer alıyorsa ya yapıya zarar verebilecek fırtınalara maruz kalacak ise 2 seçeneğiniz vardır. Basık havuz kapatma sistemleri veya zemine emniyetli bir şekilde bağlanmış raylar üzerinde hareket eden yüksek havuz kapama sistemleri. Ancak genellikle 3 açı sistemlerde ray kullanılmaz ya da mikro raylar yerleştirilir. Mikro raylar yuvarlak hatlı olduğundan ayaklar yerleştirilmez.

Havuz kapatma 3 açı sistemlerinde, yan duvarlarda camlar kullanılmaktadır. Camlar kırılmaz olduklarından çok güvenlidir. Polikarbonat malzemeye kıyasla zamanla çizilmez, buğu yapmaz, yapsa bile temizliği kolay olur ve her zaman yeni kalır. Havuz kapatma teknolojisinin yeni bir üyesi olan 3 açılı havuz kapatma sistem ölçüleri uygun ise tam size göre olduğunu söyleyebiliriz.

3 açı havuz kapatma, 3 açılı havuz kapatma, Teleskopik 3 açılı havuz kapatma, Tellescopic 3 açılı havuz kapatma