havuz kapatma

Açılır kapanır havuz üzeri kapatma sisteminin Taşıyıcı konstrüksiyonu yüksek mukavemetli alüminyum alaşımdan özel kalıplar kullanılarak imal edilmiştir. Öyle ki ST52 çelik malzemeye eşdeğerde çekme ve basınç dayanımına sahiptir. Hareketi sağlayan tekerlekler çift rulmanlıdır ve tekerlek polyamid esaslı malzemeden yapılmıştır ve asla aşınmaz, ses yapmaz, bozulmaz. Kullanılan malzeme ve teknolojik taşıma elemanları sayesinde kapalı havuz sisteminin geçebileceği azami açıklıklar 35m ye kadar çıkmaktadır. Taşıyıcı profil aks aralıkları küçük sistemlerde 120cm, büyük ve maga yapılarda ise 210cm olmaktadır. Ancak 3 açı havuz kapatma sistemi genişliği  9m ile sınırlıdır ve bu genişliği aştığımız zaman  5 açı havuz kapatma sistemine geçiş yapılır. Açılım seçenekleri manuel, motorlu ve akıllı kontrollu olmak üzere üçtür. Motora eklenen akıllı sürücüler ile hareket hızını, durma noktasını, remote kontrolu gibi bir çok seçenekler eklenebilmektedir.
Teleskopik Açılır kapanır havuz kapatma sistemi ister sabit isterse teleskopik olsun her iki yanları bağımsız olarak açılabilmektedir. Bu özellik havuz kapama yapısına ekstra konfor ve kullanım kolaylığı katmakta ve doğal havalandırma fonksiyonu sağlamaktadır.
Havuzunuz korunaklı bir bölgede mi yoksa her türlü hava şartlarına açık bir alanda mı kurulu ?
Bu soruya cevabınız ne tür bir havuz kapama sistemi satın alacağınızı belirleyecektir. Eğer havuzunuz açık alanda yer alıyorsa ya da bulunduğu yerde zarar verici fırtınalara maruz kalacak ise bu durumda ya basık havuz kapatma sistemlerini seçeceksiniz ya da zemine emniyetli bir şekilde bağlanmış raylar üzerinde hareket eden yüksek havuz kapama sistemlerini seçeceksiniz. Ancak 3 açı sistem için genellikle ray kullanmayız ya da mikro raylar takarız. Mikro ray yuvarlak hatlı olduğundan ayak takılmaz.

Havuz kapatma 3 açı sistemde yan duvarlarda cam kullanılmaktadır. Cam denince bundan her özellikte cam kastedilmektedir. Camlar kırılmaz şekilde yapıldığından çok güvenlidir. Polikarbonat malzemeye kıyasla zamanla çizilmez, buğu yapmaz veya yapsa da temizliği kolay olur ve her zaman yeni kalır. Havuz kapatma teknolojisinin yeni bir üyesi olan 3 açılı havuz kapatma sistem ölçüleri uygun ise tam size göre olduğunu söyleyebiliriz.