Havuz kapatma 5 Açılı

3331774Hareketli havuz kapatma yapıları bağımsız teleskopik bölümlerden oluşur ve biri diğerinin içerisine girerek hareket ederler. Her bölüm yürüyüş arabasına bağlı olan kendi tekerlek grubuna sahiptir ve açılıp kapanmaya kılavuzluk ederler. Yapı otomatik sürücü sistemi sayesinde buton kumandalı olarak tamamen yada bölüm bölüm açılır.
Karkas, bu iş için tasarlanan altıgen kesitli çerçeveler ekstruded alüminyumdan imal edilmişlerdir. Çerçeve tasarımında kullanılan kondens kanalları içeride biriken fazla buharın yoğuşması sonucunda biriken suyun dışarı atılmasını sağlarlar.
Alüminyum çerçeveler geniş bir renk yelpazesinde üst kalite boyanarak ambalajlanırlar. Pvdf boya kaplaması hava şartlarına, renk değişimine, kimyasal etkilere karşı en dayanıklı tür kaplamadır. Ayrıca tüm TSE standartlarına uyumludur.
5 açılı havuz kapatmaya ait Kaplama malzemesi, yan ve üst paneller solid polikarbonat yada içi boşluklu çift cidarlı polikarbonattan imal edilirler. Ayrıca yan panellerde cam seçeneği de vardır.
Raylar, açılma ve kapanma sırasında teleskopik bölümlerin tekerlek grupları birbirine paralel raylar üzerinde hareket ederler. Raylar alüminyum anodised kaplamalıdır. Rayların takılacağı yüzeyin düzgün ve terazide yapılmış olması gerekir. Havuz kapatma Rayları zemine paslanmaz dübeller ile sağlam bir şekilde bağlanırlar. Otomatik kilitleme sistemi her durumda devrededir ve siz unutsanız da havuz kapatma yapısı güvende olacaktır.
Otomatik hareket sistemi, otomatik sürücü sistemi bir buton dokunuşu ile açılmayı ve kapanmayı sağlar, sessizdir hareket ettiğini duymazsınız. Bu özellik eşsizdir, manuel itme gerektirmez. Otomatik hareketin emniyetli hale getirilmesi için birkaç güvenlik önlemi alınmıştır. Hareketi sağlayan transmisyon elemanları tamamen gizlenmiştir, görünmez, takılmaz, el girmez, kaza ihtimali yoktur. Hareket son derece yavaştır 6m/dak.

5 açılı havuz kapatma sisteminin eliptik havuz kapatma sistemine göre bazı farkları vardır. En önemlisi fark zeminden başlayarak birinci açı noktasına kadar olan ya da +2m kotuna kadar olan kısımda temperli camlar ya da özellikli ısıcam kullanılmaktadır. 5 açılı havuz kapatma bu yüzden daha net bir görüş alanı sağlamakta ve bu bölgenin temizliği de kolay olmaktadır.