Kapalı Havuz Sistemleri

9323330Düşeyde açılır, her taşıyıcı alüminyum kemer çiftinin arasındaki 4mm kalınlığındaki solid polikarbonat paneller tepedeki polikarbonat levhanın altına kaydırılmak suretiyle 2m yüksekliğe kadar açılır. Bu özellik havuz kapatma sistemine ya da kapalı havuz sistemlerine tüm mevsimlerde azami konfor ve kullanım kolaylığı getirir. Açılması son derece kolaydır, yukarı kaydırılır, kilitlenir ve aşağı düşmemesi için emniyet kiliti bağlanır. Açılan kısım hem havalandırma hem de geçiş olarak kullanılır.
Kapalı havuz sistemleri teleskopik açılır, tüm taşıyıcı alüminyum eliptik kemerlerin ya da bazılarının bölüm bölüm teleskopik kayar özelliği sayesinde ve havuz üzeri açılır kapanır sistemin zemine özel ankrajlı bağlantı ve ray elemanları ile bağlanması nedeniyle istenen tarafa hareket sağlanmakta ve en kuvvetli fırtınalarda dahi uçma riski bulunmamaktadır. Hesaplanan rüzgar dayanımı 128 km/saat tir ve bu havalarda defalarca test edilmiştir. Havuz kapatma sistemi 2 yıl, polikarbonat levha ise 10 yıl garantilidir.

Teleskopik havuz kapatma sistemde modüller kendi hareketi için monte edilmiş olan raylar üzerinde kaydırılmak sureti ile hareket ederler. Hareketli modüllerde taşıyıcı kemerler raydan önce hareketli bir diğer profile monte edilirler. Bu profil üzerinde hareketi sağlayan tekerlekler yer alır. Tekerlek çapları profil kalınlığı ve ray genişliğine göre değişir.

Kapalı havuz sistemleri tekerlekleri inox miller üzerinde hareket eden SKF rulmanlı naylon esaslı elemanlardır. Bu sayede hareket esnasında herhangi bir gürültü çıkarmaz. Tekerleklerin  raya oturma kesiti dairesel olduğu için farklı itme güçlerinde ve rüzgarlı havalardaki açılımlarda kapalı havuz sistemleri yapacağı deplasman ile tekerlek yürümesi kasılmaz. Hareketli profil ile zemin arasında rüzgar emniyetleri teşkil edilecektir.. Bu eleman hareketli alüminyum profil raydan yukarı doğru çekildiğinde yürüyüş arabasının yukarı doğru kalkmasını engelleyecek aynı zamanda yerinden sökülmeden yürüyüş hareketini yapmasına da imkan vermeyecektir.

Havuz kapatma raylar üzerinde hareket eden profilinin maksimum gidebileceği mesafede bu hareketi sonlandıracak  bir eleman bulunur. Bu sayede sonlanan yürüyüş noktasında hareketli modülü fikse ederek modülün rüzgar vb. etkiler ile istemsiz olarak hareket etmesi engellenmiş olur.

İç içe giren modüller arasındaki mesafeler havuz kapatma sistemin bükümü yapılırken ayarlanmıştır. Modüller arasındaki mesafe kemer boyunca aynı miktardadır. Sistemin açılıp kapanması manuel veya otomatik olarak düşünülmüştür.