Panjur Pencere cam panel panjur

gal1Panjur pencere test standartları :
CEMYAPI panjur pencereleri TS 7251 standartlarına göre cam ve alüminyumda aşağıda sıralanan TSE standartlarına göre asgari şartları karşılayacak şekilde test edilmişlerdir.
TS 4644 EN 12211 rüzgar yüküne dayanım ve esneklik testi – pencere yüzeylerine pozitif ve negatif rüzgar yükleri uygulanarak panjur pencerelerin aşırı rüzgar yükü altındaki azami dayanımı ve yaptığı sehim ölçülmüştür.
TS EN 1191 tekrarlanan açılma ve kapanmaya karşı direnç testi – belirli sayıda açma kapama çevrimlerinden sonra, panjur pencerelerin açılan kısımlarının mekanik dayanıklılığını belirlemek için yapılan belirli sayıda testlerdir.
TS EN 1026 panjur pencere hava geçirgenliği deneyi – Bu standard, pozitif veya negatif deney basınçlarına tâbi tutulan herhangi bir malzemeden yapılmış ve eksiksiz şekilde monte edilmiş kapı ve pencerelerin, hava geçirgenliğini belirlemek için kullanılan genel deney metodunu kapsar.
TS EN 1027 pencereler su geçirimsizlik deneyi – Bu standard, Herhangi bir malzemeden yapılmış ve eksiksiz şekilde monte edilmiş kapı ve pencerelerin, su geçirmezliğini belirlemek için kullanılan genel deney metodunu kapsar.
Panjur pencere performans değerleri
Panjur pencerelerimiz mükemmel enerji tasarrufu ve konforu bir arada sunmaktadır, aşağıdaki maddeler nasıl olduğuna açıklık getirmektedir.
Azami havalandırma – hiçbir sabit panel olmadan ve kanatların tamamı açık ve yatay konumdayken CEMYAPI® panjur pencereleri taze ve serinletici havanın azami şekilde içeri dolmasını sağlar. İçeri dolan taze hava aşırı elektrik tüketen air conditioning sistemlerine olan ihtiyacı düşürür ve hem bütçeye hem de çevreye mükemmel katkı sağlar.
Azami sızdırmazlık – CEMYAPI® panjur pencere leri konutlarda kullanılan standart bildiğimiz plastik pencerelerden çok daha iyi bir geçirimsizlik değerine sahiptir. Bu mükemmel sızdırmazlık kaçakları azaltır ve ısıtma ya da soğutma sistemlerinin çok daha verimli çalışmasını sağlayarak elektrik yiyen bu sistemlerin düzenli çalışarak tüketimi azaltmasını sağlar.
3064460Cam seçimi – çok çeşitli cam seçenekleri mevcut olup bunların kaplama özelliklerine göre enerji tasarrufu yaptıkları görülmüştür. Örnek olarak vermek gerekirse sıcak iklimlerde renkli veya yansıtıcı özellikte camlar kullanmak içeri girmekte olan sıcak güneş ışığının miktarını azaltmaktadır. Soğuk iklimlerde ise güçlendirilmiş yalıtım özelliği kazandırılmış low E kaplamalı cam kanatlar ısıcam üniteli pencere değerinde ısı yalıtımı sağlamaktadır.
CEMYAPI® panjur pencere enerji dostu olarak tasarlanmış ve ülkemizin bütün bölgelerinde başarıyla uygulanmıştır.
En geniş cam kombinasyonları
Kesintisiz görüş için azami geçirgenlik değerinde şeffaf camlar.
Özel hayatı korumak için satina ya da mat camlar.
Orta seviyede ışık geçirgenliği, enerji kontrolu güneş kırıcı ve mobilya ve tekstil ürünlerinin ışıktan zarar görmemesi için renklendirilmiş camlar.
Temperlenmiş camlarda bütün kaplamalar mevcuttur.
Low-e kaplamalı ısı yalıtımlı camlar

Broşür İndir