1714647Cam panelleri taşıyacak çok çeşitli kablo gergi sistemleri yapılabilir. Paslanmaz kablo ve gergi çubukları cam panellerin arkasında bir makas mesneti oluşturur. Klasik makas sistemleri ve CY-inox sistemi kaynaştırılarak cam panelleri taşıyacak modern bir yapı meydana getirilmiştir. Gergi sistemi kablo, lift-in, norsman ve ankrajlardan meydana gelir ve halatlar gerilmek ya da gevşetilmek suretiyle cam ayarları yapılır. Bu yöntemle toplam cephenin teslimi, uygunluğu ve performansı garanti edilmiş olur. Her durumda hesap yapılırken azami basınç değerleri cam panellerin taşıyabileceği kadar olmalıdır.
CY-inox gergili yapılar, ölü yükler, hareketli yükler, rüzgar yükü ve sismik yükler altında yüksek performans vermektedir. Bu yapılar uygulama ve tasarım grubunun koordineli olarak çalışması ile fiyatlandırılırlar. Tekliflerimiz tüm teknik tasarım hizmetlerini, statik hesaplamalarını ve sistem performansını kapsayacak şekilde hazırlanır.
CY-inox sistemi aynı zamanda çoğunlukla borudan oluşan çelik kolonlardan komplike makaslara kadar muhtelif yapılarla da taşıtılır. Cemyapı hem çelik hem de cam sistemin hesaplarını yapabilir. Bazı durumlarda çelik yapılardan yararlanmak daha ekonomik olabilir.

Cam Kolonlu Transparan Cephe  arka taşıyıcı sistem olarak düşeyde kalın temperli, “sertleştirme” testinden geçirilmiş cam plakalar kullanılır. Bu cam plakalar düşeyde birbirine paslanmaz çelik lamalarla birleştirilerek 12 m yüksekliğe kadar güvenle uygulanabilir. Yataylarda herhangi bir taşıyıcıya ihtiyaç duyulmadan, cam dikmelerin sehimleri ana strüktürdeki camlarla alınmaktadır. Dört tarafından delinen cephe camları paslanmaz rotiller vasıtası ile mekanik olarak arka cam taşıyıcılara bağlanmaktadır. Bu transparan cephe sisteminde camlar lamine tek cam veya lamine çift cam olarak kullanılabilmektedir.