Smartpivot Doğal Işık ve Havalandırma

1125048Smartpivot® yüksek kaliteli, ısıcamlı ısı yalıtımlı alüminyum çerçeveli bir panjur pencere sistemidir. Tüm doğal havalandırma ve duman tahliye ihtiyaçları için çok özgün bir çözüm sunmaktadır.
Geliştirilmiş tasarımı ile birinci sınıf performans sağlamaktadır. Ismarlama özel ölçülerde ve geniş bir renk skalasında fonksiyonel ve bina şartnamelerine uyumlu bir üründür. Bugünün çevreci bilinçli ekonomisinde Smartpivot® modern binalarda doğal, tasarruflu ve düşük karbon emisyonlu doğal havalandırma sağlamaktadır. Smartpivot®, Cemyapı’nın yıllara dayanan tecrübesiyle tasarladığı türünün zirvesinde, doğal havalandırma yapan bir panjur pencere sistemidir.
Panjur tasarımında devrim
Yapısına eklenen birkaç özellikle birlikte Smartpivot® doğal bir duman tahliyesini manuel kontrollü veya motor kontrollü olarak ve geniş bir renk yelpazesi ile birlikte sunmaktadır. Tasarım aşamasında montaj kolaylığı esas alınan bu üründe cam değişimi de her zamankinden daha kolay bir hale getirilmiştir. Hepsini birleştirdiğimizde, komple bir doğal havalandırma ve mimari çözümler sunmaktayız.
Avantajları
– Smartpivot® her türlü ölçüye uyum gösterecek şekilde ısmarlama şekilde imal edilir ve farklı kombinasyonlarda camlar, yalıtımlı paneller ve kontrol opsiyonları ile sunulur.
– Yapılan farklı testlerde Smartpivot® yüksek hava ve su geçirimsizlik değerlerine ulaşmış ve mükemmel ısı yalıtımı değerleri almıştır.
– Smatpivot® tam bitmiş şekilde teslim edilir, camları ayrı bir pakette gelir. Bu sistem montajda taşımada kolaylık ve montajda hassasiyet getirir. Cam montajı epdm contası ile yapılır, silikon kullanılmaz, bu sayede kırılan camlar rahatlıkla değişir.
– Yüksek aerodinamik alanlar yaratan Smartpivot® vasistas pencerelere göre çok daha küçük boşluklarda daha verimli havalandırma sağlayarak mimarlara tasarımda esneklik verir.
– Kontrol sistemi manual veya motorludur, bina içerisinde tam bir havalandırma kontrolü yapar. Bütün motorlar bina işletim sistemine entegre edilebilir ve sıcaklık, rüzgâr, yağmur sensorları ile tamamen uyumludur.
– İçeri dolan havanın yönünü değiştirerek içeridikilerin azami konfor hissetmesini sağlar.

Ürün seçenekleri
Yüksek kaliteli bir ürün olan Smartpivot®, binanın her ne ihtiyacı varsa onu karşılayacak çok geniş seçeneklerle sunulmuştur.

Çerçeveler…      Yüksek kaliteli bir yüzey sağlamak için Smartpivot® çerçeve ve kasaları 6063T6 alüminyum ekstrüzyondan TSE standartlarına uygun olarak üretilmiştir. Isı yalıtım bariyeri güçlendirilmiş polyamid ile yapılmıştır. Su geçirimsizliğini garanti edecek epdm contalar kullanılmış ve hareket gören birleşimler kıl fitil ile kapatılmıştır. Farklı kasa birleşim seçenekleri ile Smartpivot® giydirme cepheler, duvar boşlukları, çelik konstrüksiyon gibi birçok farklı uygulamada kullanılır.

Cam…                   28mm kalınlığında ısıcamlar mükemmel bir ısıl performans verir. Smartpivot, bina tasarımına uygun olduğundan, lamine, temperli, argon dolgulu, birçok renkte ve özellikte cam ile birlikte kullanılır. Ayrıca, cam yerine takılabilen yalıtım panelleri de seçenekler arasındadır.

Çalışması…        Manual kontrol, el ile kontrol kolunu hareket ettirerek yapılır. Motorlu kontrol 230V ac veya 24V dc elektrik motoru ile yapılır. Elektrik motorları basit açma kapatmadan karmaşık modülatörlere kadar her türlü mekanik hareketi sağlamaktadır. Motor standart bir 0…10 V sinyal ile kontrol edilmektedir. Verilen sinyal oranında damperi açar. Geri besleme sinyali (U) sayesinde motorun konumu elektriksel olarak izlenebilir veya diğer motorlar kontrol edilebilir. Motor yanındaki düğmeye basılarak elle kumanda imkânı vardır. (Mekanizma, dişliler serbest kalacak şekilde kilitlenebilir.) Mekanik sınırlayıcılar ile her iki yönde de ayarlanabilir dönme açısı sağlar. Smartpivot motorları mekanik sıkışmalara karşı korumalıdır. Limit anahtarlarına ihtiyaç duymadan sona dayandığında otomatik olarak durur.

Kontrol…             Motor kontrolü, 24V için havalandırma kontrol paneli ile sağlanmaktadır. Tek bir üniteye ya da çoklu bölgeye kontrol imkânı sağlamaktadır. Özellikleri arasında açma/kapama düğmesi, oda termostatı, rüzgâr ve yağmur algılayıcıları, iç hava kalitesi algılayıcısı vardır.