SYS 180 Alüminyum Pergola

180-classic-image2[1]Cemyapı, yenilikçi ürünlerine bir yenisini katarak açılır tavan sistemlerinde yeni bir çözüm sunmaktadır. Rolling Roof, alışılagelmiş açılır tavan sistemlerine göre farklı bir hareket sistemi sunarak, müşterilerine yeni kazanımlar sunmaktadır.
Rolling Roof (Yuvarlanan Teras); alüminyum güneş kontrol panellerinin öncelikle kendi ekseni etrafında dönme hareketiyle havalandırma, güneş ışığından istenilen oranda faydalanma veya gölgelendirme imkânlarını kullanıcılara sunmaktadır. Kendi ekseni etrafından dönen tüm paneller ( pergole ), açılır cam tavan da olurlar. Geriye doğru toplanarak tam açık bir tavan alanı oluştururlar. Bu sebeple Rolling Roof, hem katlanma hem toplanma hareketini bir arada sunan çok fonksiyonlu sistemdir.
Rolling Roof – Açılır Tavan Sistemi nin hem katlanma hem toplanma hareketini bir arada sunmasının birçok avantajı bulunmaktadır. Öncelikle dış ortam etkilerini (gün ışığı gibi) istenilen oranda iç ortama alma veya iç alandan uzaklaştırma imkânı vermektedir. Piyasada hâlihazırda bulunan pergole ve branda sistemlerinin sunamadığı birçok avantaj Rolling Roof ile kullanıcılara sunulmaktadır. Piyasada pergole olarak bilinen tavan kapama yöntemi, gölgelendirme amaçlı kullanılmakta olup yağışlı havalarda iç alana su girişi engellenememektedir. Bu halde pergole, ancak yağışsız hava koşullarında kullanılabilir. Branda açılır tavan sisteminde ise, yağışlı havalarda sızdırmazlık ciddi bir problem teşkil etmektedir. Ayrıca branda, kar yükü taşıyamamaktadır. Yine branda açılır tavan sistemlerinde, branda örtüsü belli aralıklarla yıpranmadan dolayı değiştirilmelidir.