Sea Garden Hotel

Ana Sayfa Referanslarımız Sea Garden Hotel

Otel önüne yerleştirilen yüzme havuzundan birkaç basamak sonra plaja iniliyor. Fakat açık olarak kullanılan yüzme havuzu pek bir işe yaramıyordu çünkü yazları insanlar hemen önündeki kumsalda güneşlenmeyi tercih ediyor fakat mevsim sonunda da hava şartları havuza girmeye imkan vermiyordu. Yapılan havuz kapatma projesinden sonra durum %100 değişti. Yazın açık olan havuzu isteyen kullanıyor fakat kışın kapalı olarak çalışan ve suyun ısıtıldığı bu mekan artık her mevsim doluluk sağlıyor ve otel yönetimi de kapalı havuzu olduğundan büyük bir avantaj yakalamış durumda.
Bu projede kullanılan tek yöne meyilli sistem havuz kapatma ile giydirme cephe cephe teknolojisini aynı anda bünyesinde tutmaktadır. Çatı kısmında kullanılan 25mm kalınlığında opal / gri polikarbonat levhalar her türlü hava şartına mukavim, dayanıklı ve yalıtım değerleri çok yüksektir. Yanal yüzeyler ve yapının her iki tarafındaki sonlanma panelleri ise CY-300 kapaklı giydirme cephe sistemi ile donatılmış ve 4+4 lameks camlarla kaplanmıştır. Yüksekliği 250cm olan bu kısımlar bağımsız olarak sürme doğrama biçiminde açılabilmektedir. Bu bölgede ısıcam seçeneği de mevcuttur.
Yürüyüş sistemi duvardaki raylardan ibaret olup diğer tarafta yere bastığı bölgede ise mikro ölçüde ve yere gömülü gizli raylar mevcuttur. Yürüyüş tam otomatiktir, 0.75kwa gücünde iki adet motor tarafından hareket sağlanmıştır ve kumanda paneli havuz bölgesindedir. Yürüyüş arabaları ve tekerlekleri bir bütündür ve sistem içerisine gizlenmiştir, görülmez.