Sıkça Sorulan Sorular

Ana Sayfa Sıkça Sorulan Sorular

Yüzeyi düzgün ve havuz kapatma yapısının büyüklüğüne bağlı olarak 20~40cm kalınlığında betonarne temel gerekir. Betonarme temelin üzerine kaplanacak olan mermer, seramik, ahşap gibi malzemeler düzgün bir yüzey sağlayacaktır. Her türlü kaplama üzerine kimyasal dübeller ile betonarme temele kadar inilerek ankre edilen raylar güvenliği sağlayacaktır.

Cem Yapı havuz kapatma yapıları komple set halinde gelir ve takım alüminyum eloksallı raylar, takım bükümlü alüminyum elektrostatik boyalı profiller, takım sonlanma panelleri, polycarbonate kaplama malzemesi, bir adet sürme giriş kapısı ve gerekli bağlantı elemanlarından oluşur.
Bu size ve seçiminize bağlıdır. Yapı kendinden havalandırmalıdır ve Cemyapı ürünlerinin yapımında kullanılan tüm malzemeler kondensasyon ve nemden etkilenmez. Herhangi bir şekilde buharlanma olursa yapmanız gereken modüllerden birini hafifçe açmaktan ibaretdir. Ancak çok verimli çalışan ve ekonomik nem alma cihazları da kullanabilirsiniz. Nem alma hesabı için cemyapı mühendislerine danışınız.
Evet! Kesinlikle uzak tutar. Uzun kenarlardaki açılır pencerelerin her birisinde kilitlenme sürgüleri vardır ve dışarıdan açılamaz. Sürme kapılar da kilitlidir ve anahtarsız açılamaz. Havuz kapatma yapısı kilitli konumdayken tam güvenlidir rahat olabilirsiniz.
Tasarımdaki güzellik ve estetiğe bir bakın, havuzun içerisinden bahçeye dışarı doğru yada evinizin penceresinden havuzunuza arka bahçenize doğru baktığınızı hayal edin. Ürünlerimiz etrafta gördüğünüz kaba saba çelik konstrüksiyonlu ya da tuhaf bir şekilde alüminyumlarla bir araya getirilen diğerlerine hiç benzemez, onlar estetik ve sevgi ile tasarlanmıştır. Havuz kapatma yapılarımız kendi içlerinde her hattı ile güzeldir ve fazladan bir ücret ödemeden komşularınızın gıpta edeceği şekilde arka bahçenize güzellik katar. Vida bağlantıların tamamı marin kalitesinde paslanmaz çelik olup bir düzen içerisinde takılmışlardır. Üst üste binen alüminyum çerçevelerin içerisinde contalar sayesinde etrafta uçuşan böcek, kuru yaprak vs dışarıda tutulur havuz mekanına giremez.
Cemyapı™ nın tüm geleneksel raylı modelleri yapıyı müstakil olarak hareket ettirecek ve bir arada durmasını sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Raylar her türlü kötü hava şartlarına karşı kesin güvenlik sağladığı gibi tüm modüllerin sessiz ve kolay yürümesini sağlarlar. (tıpkı evinizdeki sürme kapılar gibi). Havuz kapatma yapısı 5 dakika içerisinde açılacaktır. Cemyapı™’ nın raysız modelleri de aynı avantajları sunmaktadır ancak pürüzsüz düzgün bir zemine gereksinimi yoktur. Ray olmadığından yapıyı açıp kapatmak ve yerine yerleştirmek daha uzun zaman alacaktır. Modüller mutlaka yere bağlanmalı ve fırtına durumlarında kilitleri kapatmayı unutulmamalıdır. Yani burada bir miktar insan faktörü işin içerisine girmektedir, kilitlenmemiş modüllerin yerinden kalkıp uçması olasıdır.
Hava güzel ve güneşliyken dışarısının, bahçenizin keyfini çıkartın. Hava kötüleşip de soğuyunca yada yağmur başlayınca hareketli havuz kapatma yapısını hafifçe kaydırarak kapatın ve kapalı yüzme havuzunun keyfini yaşayın. Dış panellerin de ufak bir bakıma ve temizliğe ihtiyacı olacaktır, tabi üzerine yapışan kir ve toz sizi rahatsız etmezse o başka. Alüminyum profillerin üzerindeki elektrostatik toz boyama sistemi sayesinde profil temizliği bir konu olmaktan çıkmıştır. Senede iki kez yumuşak bir bez ile yapılan temizlik yeterli olacaktır.
HAYIR! Bunu yapamazsınız, denemeyin. Ürünlerimiz bütün imalatı yapılmış, paketlenmiş ve montaja hazır bir şekilde sizlere teslim edilmektedir. Tecrübeli montaj ekiplerimiz yapının büyüklüğüne göre 3-7 gün içerisinde montajı bitirmektedir. Her şey hazır gelmesine rağmen yine de sizlerin bu montajı yapması doğru değildir, önermiyoruz.
Çok kolay! Genellikle iki kişi tarafından itilir veya çekilir ve sistem dakikalar içerisinde açılıp kapatılır. Eğer büyük ve ağır yapılarda bahsediyorsak her modülü hareket ettirmek ve tüm sistemin açılıp kapanmasını sağlamak 5 dakikanızı alacaktır. Küçük modellerimiz için durum farklıdır, sadece bir kişi ki buna evin hanımı da dahildir, açıp kapatma işlemini bir dakikada yapabilir.
Hangi belediyeye bağlı olduğunuza göre değişir. Havuz kapatma yapıları sökülebilir ve prefabrik yapılar kategorisine girmektedir, bu sebeple emlak vergisine emsal olmamaktadır. Otellerde ve konut sitelerinde bu çok önemlidir çünkü yapılan kapalı havuzlar emsal m2 ye girmekte ve inşaat alanından o kadar kaybedilmektedir. Yaptıracağınız açık havuz ve hareketli kapatma sistemi sayesinde bütün bunlardan kurtulabilirsiniz. Ancak yi ne de 100m2 yi geçen yapılarda belediye izni gerekebilir.
Yürüyüş takımlarının ve tekerleklerin hareket edeceği zemin mutlaka çok önemlidir, bu bölgede büyük boşluklar ve yükseltiler olmamalıdır. Eğer yürüyüş zemini bozuksa sonlanma panelleri için fazladan tekerlekler takabiliriz. Ancak bozuk zemin her zaman sorun olacaktır ve ayrıca sürekli göze batar.
Bizler bu konuda 20 yıldır aktif olarak üretim yapmaktayız. Cem Yapı ürünleri 20 yıl önce piyasaya çıkmış ve havuz dergisi ve birçok yayıncı kuruluş tarafından en teknolojik ürünler arasında tanıtılmıştır. Başlangıçta tek bir ürün varken bugün üretim bandımızda 30 dan fazla ürün yer almaktadır
Evet, beyaz, yeşil ve kahverengi daima stoklarımızda bulunur. Ral kartelasındaki yüzlerce farklı renk seçeneği de mevcuttur ancak bu renklerden seçtiğinizde fiyat farkları sözkonusu olacaktır.
Her şey mümkündür, fakat aynı zamanda da uygulanabilir olmalıdır. Bunu tasarımcımız ve siz bir araya gelerek çözebilirsiniz. Sistemlerimizde çok sayıda farklılıklar yaratabiliriz, fakat aynı zamanda bazı kısıtlamalar olduğunu da göz ardı edemeyiz.
Evet, 1m, 2m, 3m ve 4m yüksekliklerde ve hatta tasarımın ve sizin gereksinimlerinizin şartladığı daha yüksek ölçüler yapılabilir. Unutmayın bizler aynı zamanda alüminyum ürünlerin fabrikasyonunu yaptığımızdan yeteneklerimiz sınırsızdır. Yüksekliği 6m yi ve plan yüz ölçümü 1500m2 yi geçen hareketli havuz kapatma sistemleri yaptık.
Tahmininizden daha fazla, 35m genişlik ve 70m uzunluğa ne dersiniz, yeteri kadar büyük mü? Ürünlerimiz raylı yada raysız olarak ikiye ayrılmıştır; 10m geçen ölçülerde veya düzgün olmayan bozuk zeminler için tasarlanan mikro kesitli naturel eloksal kaplamalı alüminyum raylar kullanılmaktadır. İşte bu ileri teknoloji ürünü raylar sayesinde daha büyük genişliklerde havuz kapatma sistemleri yapabilmekteyiz. Ürünlerimizin arkasında mühendislik desteği vardır; bizim iş yapma şeklimiz budur. Bulunduğunuz bölgenin iklim şartları kar ve rüzgar durumu her şey dikkate alınır. Size uygun bir havuz kapatma yapısını mutlaka %99 gerçekleştireceğimizizden emin olun.
Önerimiz +90 (216) 445 69 83 nolu telefon ile ofisimize ulaşarak proje yöneticimiz ile görüşmenizdir. Dünya çapında birçok temsilcimiz aracılığıyla da bizlere ulaşabilirsiniz.
Evet, mutlaka! Kullanılan şeffaf malzemelerin yarattığı sera etkisi ile havuz ısıtma sisteminin kapasitesini artırmadan %10 ile %40 arasında ısı kazancı ve ortam sıcaklığında hissedilir bir ısı artışı sağlanır. Unutmayın ki üzeri kapalı bir yüzme havuzu kir, toz ve kuru yapraklardan da arınmış demektir. Soğuk bölgelerde ya da dağlarda uyguladığımız projelerde dış hava -20 C gösterirken yapı içerisinde +30 C sıcaklıklara ulaşılmıştır. Fakat gayet tabidir ki birçok dış hava ve çevresel faktörlerle bu durum değişebilmektedir.
Havuz kapatma yapılarımızda 8mm 10mm 16mm çift cidarlı UV korumalı polycarbonate ve 4mm UV korumalı solid polikarbonat levha kullanılmaktadır. Havuz kapatma sistemleri yapılacak mekanda izolasyon değerleri yetmediği ya da enerji maliyetlerinin daha da düşürülmek istendiği projelerde aynı anda çift katlı 16+10mm olmak üzere polikarbonat kaplama yapmakta toplamdaki sistem değerlerinde k
Hareketli yapı yani havuz kapatma sistemi zemine “emniyetli ray kilit” sistemi ile bağlanır, hem azami rüzgar emniyeti sağlanır hem de yapının hareket kabiliyeti devam eder. Uygulamaların çoğunda yalnızca sabit bölüm zemine ankrajlar ile bağlanır, hareketli bölümler ise mikro raylara geçirilen paslanmaz çelik kilitler ile yukarı kalkmaya karşı engellenir. Tavsiyemiz zeminde yeterli bir betonarme yüzey olmasıdır, sağlam bir betonarme üzerine bağlanan ankrajlar ile fırtınalara karşısında korkmanıza gerek kalmaz. özel tasarlanmış raylar estetiktir göze hoş gelir, küçüktür ayak takılmaz ve dayanıklıdır tüm havuz kapatma sistemleri nin güvenliğini sağlar.
Fırsatlar hiç bitmez, evet. Belki bahçenizde düşündüğünüz havuz kapatma yapısının büyüklüğüne göre ufak bir tadilat yapmak gerekebilir, mevcut havuzun seramik yürüyüş yüzeylerinde genişletme yapmak gerekebilir fakat hepsi budur. Uygulamalarımız bahçe ve havuzu mekanında sizin, mimarınızın ve Cemyapı ekibinin beraberce etüd etmesi ve en iyi çözümün bulunması yönündedir.
Cemyapı havuz kapatma yapıları saate 100km hızla esen rüzgarlara ( ki 62km nin üzeri fırtına olarak kabul edilmektedir) ve beher m2 de 80kg lık kar yüklerine dayanıklı olarak tasarlanmışlardır. Havuz kapatma sistemleri tasarımında dayanıklılık ve emniyet ön planda tutulmuş ve yapının tekerlekler üzerinde hareket ettiği hassas yapılan mühendislik hesaplarıyla dikkate alınmıştır. Eşdeğerleriyle karşılaştırıldığında havuz kapatma sistemlerine ait tüm tasarımlarımız yapısal olarak diğerlerinden en az iki kat mukavemete ve profil kesitine sahiptir. Bizler uzun zamandır alüminyum fabrikasyon yapmaktayız ki anlamı tasarımların gerektirdiği güzellikte ve detayda estetik ürünler yapabiliriz.
Elips formdaki yüksek teleskopik yapılar iç mekanı rahat kullanacağınız ferah yaşam alanları bırakır ve rayların hemen yanıbaşında ayakta duracak kadar bir yüksekliğe izin verir. Bu model her şekil ve formda yüzme havuzuna uygundur. Alçak teleskopik yapılar kapalıyken içinde ayakta duramazsınız ancak ekonomiktir, izin ruhsat gerektirmez. Ticari büyük teleskopik yapılar otel ve kampingler için çok uygundur. Yüksek kapasitelidir, çok fazla insan tarafından aynı anda kullanılabilir, her boyda havuz için uygundur. Profil kesitleri büyüktür. Kolonlar üzerinde hareket eden yapılar havuz zemininden 3m yukarıda olduğundan yer kaplamaz, tüm aksamı rayları ve dereleri bir üst katda yer alır ve havuz mekanını rahatlatır. Motorlu olarak açılabilen modelleri vardır.
Evet, havuzunuzu kötü hava şartlarından korur fakat aynı zamanda yılın tamamında spor, fitness, yüzme, kış bahçesi gibi aktivitelerinizi gerçekleştirebileceğiniz sabit bir yapı olma özelliği vardır. Dış mekan yapısı olarak basitçe kaydırarak açık pozisyona getirirsiniz ve havuzunuz açık havaya çıkar, bahçe ile birleşir. Raylı veya raysız olarak tasarlanan ürünlerimizin piyasada bulunan diğerlerine göre birçok avantajları vardır. Okumaya devam edin ve soru cevap bölümünde bütün farklılıkları, sistem avantajlarını ve hiçbir havuz kapatma firmasında bulamayacağınız soruların cevaplarını bulacaksınız.
Merak Ettiklerinizi
Cevaplayalım
1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right